0312 804 02 79 | 0541 779 56 65

2021 Spk Lisanslama Sınav Tarihleri

Kağıt Ortamı Yapılan Sınavlar

Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen kâğıt ortam lisanslama sınavlarının tarihleri yeniden belirlenmiş olup söz konusu sınavlar 6-7 Mart 2021 tarihlerinde düzenlenecektir. 

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilgili genelgede belirtildiği üzere; (HAFTA SONU YASAKLARI DEVAM EDEN YERLERDE)

  • Merkezi sınavlara katılacağını belgeleyenler (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) sokağa çıkma kısıtlaması süresince kısıtlamadan muaf tutulacaktır.
  • Ayrıca, merkezi sınavlara katılacaklar ve refakatçilerine, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda uygulanacak) şehirlerarası seyahatlerine izin verilecektir.
  • Sınavlara katılacaklar ve refakatçileri, toplu ulaşım araçlarıyla veya İçişleri Bakanlığına ait E-BAŞVURU veya ALO 199 sistemleri üzerinden ya da Valilik/Kaymakamlıklara doğrudan başvuru yoluyla Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebileceklerdir.

Bu kapsamda; 6-7 Mart 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan lisanslama sınavlarına katılacak adayların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için yukarıda belirtilen hususları dikkate alarak gerekli planlamaları yapmaları tavsiye edilmektedir.

 

Elektronik Lisanslama Sınavları (eLS)

Sadece İstanbul'da gerçekleştirilen elektronik sınavlar yıl boyu her ay yapılmaya devam edilmektedir.

Covid-19 (Koronavirüs) salgınının önlenmesine yönelik olarak SPL tarafından alınan tedbirler kapsamında 7 Aralık 2020 tarihinden itibaren düzenlenecek Elektronik Lisanslama Sınavlarında sınav salonuna girmeden önce adayların HES Kodu sorgulaması yapılacak olup sorgulama sonucu RİSKSİZ olan adaylar sınava alınacaktır.

 

2021 1. dönem SPK lisanslama sınavlarından haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımıza takipçi olabilirsiniz.

twitter  https://twitter.com/finansed

instagram https://www.instagram.com/finansed_spk/

facebook https://www.facebook.com/finansed.spklisanslama

Youtube https://www.youtube.com/finansedspklisanslama

 

Sınav Başvuru Sayfası için tıklayınız.

 

SPK Lisanslama Çıkmış Sorular için tıklayınız.

 

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

Sitede yer alan yazılı ve görsel materyallerin tümü Finansed'e aittir.Yazılı izin olmadan kopyalanamaz.
2021 © Finansed.
Web Tasarım Teknobay