SPK Lisanslama Tebliği Yayınlandı.

Sermaye Piyasası Kurulu'nca hazırlanan "Sermaye Piyasasında Faaliyette Bulunanlar İçin Lisanslama ve Sicil Tutmaya İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ (VII-128.7)" 14 Ağustos 2014 tarih ve 29088 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu Tebliğ metni için tıklayınız.

 

2014 Yılı ikinci dönem sermaye piyasası lisanslama sınavları, yeni lisanslama tebliği ve rehber çalışmaları nedeniyle 20-21 Aralık 2014 tarihlerinde düzenlenecektir.

Aralık 2014 sınav başvuruları için hatırlatma istiyorsanız “Aralık 2014 SPK Lisanslama Başvuru Hatırlatma” yazarak ad-soyad ve cep telefon bilginizi bilgi@finansed.com mail adresine gönderiniz.

 

SPK Lisanslama 2014 1. Sınav Sonuçları Açıklandı.

31 Mayıs - 1 Haziran 2014 tarihlerinde düzenlenen  Sermaye Piyasası Faaliyetleri Lisanslama sınavları Sınav Sonuçları açıklanmıştır.

Sınav Sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

FinansED olarak yine yüksek başarı elde ettik.

2014 1. Dönem Sınava ilk girişte tüm dersleri 79,2 ortalama ile veren Gökhan Karakülah arkadaşımızı kutlarız. Bu sınav döneminde 18 arkadaşımız lisans almaya hak kazanmıştır.

 

  2014 Haziran Sınavı Başarılarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

 2013 Aralık Sınavı Başarılarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisanslama Tecrübe Şartı Hakkında Önemli Gelişme.

           

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 26.02.2014 tarihli toplantısında;

SPK tarafından yapılmakta olan Gayrimenkul Değerleme Lisansı ve Konut Değerleme Lisansı sınavlarına katılarak başarılı olmuş ancak 3 yıllık tecrübe şartını tevsik eden rapor sunamadığı veya diğer şartları taşımadığı için başvurusu kabul edilmeyen adayların, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş. tarafından düzenlenecek ve içeriği Kurulca onaylanacak mesleki uygulamalı eğitim programına katılım sağlamaları halinde tecrübe şartını sağlamış sayılmalarına karar verilmiştir.

Bu gelişme ile birlikte 3 yıllık deneyimi olmayan kişilerin de sınavı vermeleri halinde lisans almalarının önü açılmış olmaktadır.